Kodukord on kokkulepe, mis näeb ette Kentmanni 9 korteriühistu (Sakala) elamu ja maa-ala kasutamise, majandamise ja korrashoiu reeglid. Kodukord aitab korteriomanikel ja majaelanikel elamut ja selle ümbrust heaperemehelikult kasutada ja luua seeläbi kogukonnatunnet.
1. Korterit kasutatakse eluasemena.
2. Korterit on lubatud anda üürile, kuid üürile andmisel on korteriomanikul vastutus kodukorra täitmise eest, sh varaline vastutus ühistu ees.
2.1. Korteriomanik peab korteri üürile andmisest teavitama KÜ juhatust kirjalikult.
3. Korteriomanik on kohustatud ühistule teatama oma kontaktandmed; üürile andmise korral tuleb juhatusele teatada korteri valdaja kontaktandmed.
4. Iga korter peab hiljemalt järgneva kuu 5. kuupäevaks teatama tarbitud vee näidud (külm ja soe vesi).
5. Korteriomanik vastutab korteri veemõõtjate õigeaegse taatlemise ja väljavahetamise eest ning teavitab sellest juhatust.
6. Kommunaalteenuste eest ühistu poolt esitatud arve tähtajaks tasumine on kohustuslik.
7. Korteriomanik vastutab nii oma korteris, elamu ühiskasutuses olevates ruumides kui ka ühistu maa-ala toimuva eest, kui toimuv on seotud omaniku, tema pereliikmete, üüriliste või külalistega. Kehtivaid sanitaar- ja tuleohutuseeskirju tuleb täita; trepikoda ei tohi prügistada. Hoovis maja akende all ei suitsetata, samuti rõdul suitsetaja peab arvestama naabritega.
8. Korteris või keldripoksis on elamu algupäraste vaheseinte lõhkumine või juurde ehitamine keelatud; rõdu, akende ja korterite välisuste kuju, asetuse ja värvi omavoliline muutmine on keelatud.
9. Eelektrivõrgu, kütte, vee- ja kanalisatsioonitorustiku ümber ehitamine on keelatud.
10. Korteriomanik on kohustatud pärast remonti koristama trepikoja ja lifti ehitusprügist; remondi käigus ei tohi kahjustada teiste korterite välisuksi ega trepikoja siseviimistlust.
11. Korteriomaniku hooletuse tõttu naabritele põhjustatud veeõnnetuse tekitatud kahju tuleb kahju põhjustanud korteriomanikul hüvitada.
12. Korteriomanikud osalevad korteriühistu juhatuse kokku kutsustud koosolekutel, samuti ühistu muudel üritustel (õue- ja keldrite koristus vmt). Kui korteriomanikul ei ole võimalik osaleda, teavitab ta sellest ühistu juhatust; kokkuleppel juhatusega lepitakse kokku muul moel ühistu heaolusse panustamises.
13. Tuleohutusnõuete pärast ei ole lubatud jätta trepikotta ja keldrikäikudesse esemeid; samuti ei ole trepikojas korteri uste ees lubatud hoida jalamatte. (Päästeameti nõue)
14. Keldris ja korteris ei ole lubatud hoida saaste-, tule- või plahvatusohtlikke aineid ega esemeid. Kanalisatsiooni ei tohi kallata ummistavaid esemeid või saasteohtlikke aineid: toidujäätmeid, kaltse, remondiprügi, kergesti süttivaid vedelikke jt vees mitte lahustuvaid esemeid või aineid.
15. Korteriomanik on kohustatud võimaldama ühistu juhatuse liikmele, haldurile ja remonditöölistele sissepääsu oma korterisse, et teha hoone üldisi avarii- või remonditöid; samuti veemõõtjate kontrollimiseks.
1. Öörahu kestab tööpäeviti kella 23.00–7.00 ja puhkepäeviti kella 24.00– 8.00. Sel ajal ei kasutata majas lifti.
1.1 Öörahu ajal ei ole lubatud pidada kärarikkaid pidusid või tekitada naabreid häirida võivat muud müra, nt koristus- ja remonditööd, vali muusika vms.
1.2 Remonditöid ei tohi teha tööpäevadel pärast kella 20.00 ega puhkepäevadel. Päevaajal eesseisvatest väga mürarikastest remonditöödest tuleb majaelanikke ette teavitada.
1.3 Kellaajast sõltumata tuleb vältida trepikojas lärmamist ja ustega prõmmimist, sh liftiustega.
2. Elamu heakorra ja puhtuse hoidmiseks tuleb kasutada igal korrusel asuvat ainult olmeprügi äraviskamiseks mõeldud prügišahti, seejuures jälgides, et šahtis ei tekiks ummistust: lahtist prügi ei tohi šahti visata, vaid tuleb kasutada õiges mõõdus väiksemaid prügikotte. Hoovi prügikonteineritesse võib visata ainult sorditud prügi. Konteinerite kaaned peavad peale prügi äraviskamist jääma suletud asendisse.
3. Õuelindude või hulkuvate loomade söötmine ühistu maa-alal on keelatud.
4. Lemmikloomi tuleb pidada majanaabreid häirimata.
5. Majaelanike harrastused ei tohi häirida teisi naabreid.
1. Ühistu liikmed infomeerivad ühistu juhatust või vältimatul vajadusel piirkonna konstaablit (politseid) maa-alal või elamu trepikojas viibivatest kahtlastest isikutest.
2. Sisenemisel tänavalt/hoovist majja ja majast väljumisel tuleb veenduda, et maja uksed on lukus. Samuti tuleb enda järelt sulgeda uksed, sh ka liftiuks.
3. Majaelanikel, kes kasutavad kullerteenust, tuleb tellimus kullerilt vastu võtta maja sissepääsu fuajees, et vältida liftide oskamatu kasutamisega tekkivaid probleeme.
4. Pikemaks ajaks korterist lahkudes informeerib korteriomanik ühistu juhatust, andes talle kontaktisiku telefoninumbri, et avarii korral oleks tagatud sissepääs korterisse.
5. Iga korter saab parkimisloa ühe auto parkimiseks ühistu maa-alal. Parkimisloa kasutuse eest vastutab korterieriomanik. Parkimisluba peab olema asetatud auto tuuleklaasi alla nii, et kontakttelefon oleks nähtav. Parkimisluba ei ole lubatud ärilisel eesmärgil anda üürile.
5. Parkida tuleb võimalikult ruumisäästlikult, sest hoov on kitsas ning selle kaudu peavad liiklema ka kõrval kinnistu autod.
6. Talvel on parkijate jaoks kõigis trepikodades valmis pandud lumelabidas, et õigel ajal lund koristada ja hoida sellega ära jäärööbaste teke; jäärööbastes liiklemine suurendab riski kahjustada teisi pargitud autosid.
7. Hoovialal on keelatud hoida autot, mida pikka aega aktiivselt ei kasutata.
8. Kõigil rahvastikuregistris Tallinna kesklinna piirkonda registreeritud elanikel on õigus kasutada kesklinna elaniku parkimissoodustust, mis tagab piirkonna tänavatel soodsa parkimisvõimaluse;
9. Kentmanni 9 majaelanikel on võimalus kasutada hoone ees tänaval olevaid rattahoidjaid, asetades ratta nii, et see ei takistaks jalakäijate liikumist.
Korteriühistu Kentmanni 9 kodukord on vastuvõetud ja kinnitatud ühistu üldkoosolekuI 24.05.2022. aastal.
Seoses haldusteenuse muutumisega 2023 detsembris on käesolevas kodukorra koopias tehtud veel üldkoosolekul kinnitamata täpsustused:
pt 4 juurest on eemaldatud eelmise raamatupidaja kontaktandmed ja temale näitude esitamise spetsiifilised nõuded. Täna esitatakse veenäidud korto.ee kaudu (vt lk "Info").
pt 5 juures on asendatud raamatupidaja teavitamine juhatuse teavitamisega, kuna suhtlus raamatupidajaga käib uues haldussüsteemis läbi juhatuse.
pt 15 juures on tegevjuht asendatud halduriga, kuna tegevjuhi positsiooni ühistus enam ei ole ja seda asendab nüüd halduri positsioon.
pt 8 juurest on eemaldatud viide lehele pilet.ee, kuna parkimissoodustuse taotlemine ei liigu enam läbi selle keskkonna (vt lk "Info").