Korteriühistu territooriumil on jäätmeid võimalik sorteerida järgnevalt:
prügišaht - segaolmejäätmed
hoovi konteinerid - klaaspakend, papp ja paber, biojäätmed
šahti ei tohi visata toidujääke, vedelikke ja šahti määrivaid jäätmeid (vaata, mis on segaolmejäätmed: kuhuviia.ee/sorteerimisjuhised)
praht ei tohi olla lahtiselt, see peab olema pakendatud kuni 30 liitrisesse kotti, mis mahub šahti suust vabalt läbi
suurema koti ja suuremad jäätmed saab šahti konteinerisse visata hoovi uksest
kui kahtlustad šahti ummistust, anna sellest juhatusele või haldurile teada
iga konteiner on mõeldud kindla jäätmeliigi jaoks. Palume sellest kinni pidada. Kui vanapaberi konteinerisse on visatud kasvõi üks kott biojäätmeid, on kogu konteineri sisu rikutud ja vanapaberit ei saa enam ümbertöötlemisse suunata. Ühtlasi tühistab see kõigi hoolikalt liigiti sorteerinud elanike vaeva. Austagem üksteise panust keskkonnahoidu!
kui konteiner on täis, siis palun oota tühjendamine ära ja too oma asjad konteinerisse veidi hiljem. Irvakil kaanega üle ajavad konteinerid meelitavad kajakaid, on koledad ja nende tühjendamisel kohaldub trahv. Segaolmejäätmed tuleb koguda šahti konteineritesse (uksed on hoovis vastavalt tähistatud). Prügiveo graafikud on kirjas Korto keskkonnas.
Lisaks on Tallinna Kesklinnas võimalik sorteerida ja viia erinevad jäätmed ning korralikud esemed, mida enam vaja ei ole, kogumispunktidesse.
Vaata täpsemalt kogumispunktide infot lehel kuhuviia.ee
Pane tähele! Keskkonnasõbralik on:
mitte üle tarbida - osta täpselt nii palju toitu ja asju, kui päriselt vaja on
kasutada ise olemasolevaid esemeid võimalikult kaua, vajadusel paranda
anda olemasolevad esemed korduskasutusse. Meie lähedal saab kasutuskõlblikud asjad anda näiteks Uuskasutuskeskusesse Liivalaia tänaval
koguda jäätmed liigiti, et need saaks võimalusel ringlusesse võtta. Vaata täpsemalt sorteerimisjuhiseid lehel kuhuviia.ee/sorteerimisjuhised ja kliimaministeerium.ee/liigitikogumine
All on väike jäätmete liigiti kogumise spikker.